Policie dopadla oba pachatele z přepadení benzínové stanice, při kterém byla zastřelena její obsluha

0

Vše začalo 3. prosince na benzínové stanici u obce Nelahozeves na Mělnicku. Tehdy ještě neznámá dvojice sem v noci přišla loupit, jeden z mužů bez váhání natáhl zbraň a po obsluze (58) vystřelil, ta na místě zemřela. Tělo mrtvé ženy zde našel zákazník. Vše se stalo brzy ráno, kolem půl třetí a třetí ráno. Vše proběhlo velmi rychle, dvojice si zřejmě odnesla pokladnu a cigarety. Více zde – Tragédie na Mělnicku…  

This slideshow requires JavaScript.

Celý případ převzali kriminalisté Středočeského kraje. Ti okamžitě zahájili vyšetřování a na místě zajišťovali stopy a prohledávali okolí. Dvojice pachatelů mezitím stále utíkala. Policie poté zveřejnila videozáznam z benzínové stanice kde došlo k loupežnému přepadení a je na něm vidět i muž, který bez rozmýšlení nabil zbraň a skrze dveře vystřelil na obsluhu, která se před nimi snažila ukrýt v zadní místnosti. Policisté hledali jakékoliv svědky případně i řidiče, kteří měli kameru v autě. Podle dřívějších informací mohlo jít o muže a ženu, ale i o dva muže.

This slideshow requires JavaScript.

Policisté obdrželi téměř tři stovky poznatků a informací, které jim poskytla veřejnost na základě uveřejněné výzvy prostřednictvím sdělovacích prostředků. Společně s tím zveřejnila i druhý videozáznam z příchodu a odchodu dvou pachatelů. kteří zřejmě poté utekli přes pole neznámo kam.

 

O čtyřicet dní později si pak byli policisté na 110% jistí, že se jedná o střelce a komplice přepadení benzínové stanice, při které byla zastřelen obsluha. Policisté „pátrali“ v kriminálním prostředí a důkladným prošetřováním se jim začali opakovat konkrétní jména těchto dvou pachatelů a na základně dalších šetření a výsledků se utvrdili,  že jsou na správné cestě. Začali realizovat zásah, při kterém byla přítomná i zásahová jednotka a došlo k zadržení obou pachatelů. Staršího z nich (32) zadržela zásahová jednotka v řadovém domě ve Vojkovicích, tomu hrozí trest ve výší 15 – 20 let, případně výjimečný trest. Druhého pachatele (26) pak zadrželi kriminalisté v Kralupech nad Vltavou, tomu hrozí trest v rozmezí 2 – 10 let. Policie nejdřív dopadla jednoho z nich, ten následně svého komplice udal. Oba dva mají kriminální minulost. Po zadržení byli podezřelí odvezeni k výslechu na pražskou Zbraslav, kde sídlí Středočeská policie. Odtud pak byli převezeni v doprovodu policejní eskorty na domovní prohlídku. Policisté jednoho z mužů, konkrétně střelce, považují za zvlášť nebezpečného, proto byl spoután jako medvěd, tzn, že měl spoutané ruce spojené s opaskem a nohami, tudíž se mu hůře pohybuji, v živém vstupu to takto popisoval redaktor AKTU.cz. (Dopadení podezřelých…) Policisté také dnes podali návrh na vzetí do vyšetřovací vazby, který byl přijat. Nutno podotknout, že si pachatelé odnesli řádově deset tisíc a cigarety.

This slideshow requires JavaScript.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture