Policisté na letištní ploše honili divoké prase. To ohrožovalo letadla, která přistávala.

0

Divoké prase, proniklo na letištní plochu Ruzyňského letiště. Dnes kolem půl druhé v noci kvůli mimořádné situaci museli vyjíždět i policisté z oddělení mobilního zásahu cizinecké policie. Kromě promenády po letištní ploše má za sebou i honičku právě s policejními auty.Prase se na letiště dostalo skrz plot, který poškodilo. Letiště tento plot okamžitě opravilo.

Kvůli praseti na ploše muselo řízení letového provozu dokonce omezit provoz letiště. Letadlo nemohlo přistávat a na zvlet musela čekat další dvě.

Policisté z oddělení mobilního zásahu cizinecké policie se pokusili prase nejdříve za pomocí aut vyhnat ven z areálu letiště bránou. Prase se ale vždy otočilo směrem k pojezdové dráze a dokonce začalo útočit na policejní auta. Po jednom takovém střetu dokonce zůstalo prase ležet na zemi.

Jeden z policistů pak šel stav prasete zkontrolovat. To se proti němu rozběhlo a zaútočilo na něj. Policisté z oddělení mobilního zásahu cizinecké policie jsou trenování v boji proti teroristům i proti nebezpečným pachatelům a i s agresivním prasetem si poradili. Ve finále museli prase zastřelit.

Při volném pohybu prasete po letišti hrozí nejen napadení letištního personálu, který například doplňuje palivo, ale velmi nebezpečná muže být i například kolize se vzlétajícím letadlem.

Prase může nejen poškodit podvozek letadla, ale při nasátí těla prasete do motoru může dojít k totálnímu poškození letadla.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture