Policisté od odpoledne monitorovali fotbalové utkání. Při pochodu fanoušků Baníku zajistili policisté celkem čtyři osoby pro neuposlechnutí výzev

0

Pražští policisté dohlíželi od odpoledne na průběh fotbalového zápasu mezi AC Sparta Praha a FC Baník Ostrava. Několik osob bylo zajištěno pro neuposlechnutí výzev policie. Celé opatření jinak probíhalo poklidně.

Fanoušci Baníku přijeli speciálně vypraveným vlakem na Nádraží Holešovice ve dvě hodiny odpoledne. Před nádražím na ně už čekali policisté z pražské Speciální pořádkové jednotky. Z nádraží se pak vydali pěšky k výstavišti Holešovice, parkem Stromovka až na stadion Sparty na Letné. Cestou bylo několik osob zajištěno pro jejich protiprávní jednání a neuposlechnutí výzev. Před stadionem pak jeden z fanoušků po policistech hodil plechovku piva a proto byl také zajištěn. Policejní vrtulník vše jistil z výšky.

Jednoho z fanoušků zápasu musela záchranná služba převézt do nemocnice pro podezření na infarkt. První pomoc muži poskytovali policisté z krajské pořádkové jednotky. Muže na místě záchranáři společně s inspektorem provozu stabilizovali a následně převezli do Všeobecné fakultní nemocnice na Karlově náměstí. Při záchraně jim asistovali strážníci MP Praha a policisté z SPJ.

Po zápase se fanoušci FC Baník Ostrava přesunuli stejnou trasou zpět na nádraží Holešovice, kde na ně čekal tentýž vlak vypravený speciálně pro ně. Ve vlaku fanoušky doprovázela Speciální pořádková jednotka Moravskoslezského kraje. I přesun ze stadionu na nádraží proběhl poklidně.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture