Policisté stále patrají po seniorce. Nasazují na to i nejnovější techniku. Starší typ zařízení pomohl najít tělo Aničky.

0

Kriminalisté druhého policejního obvodu neustále pátrají po třiaosmdesátileté ženě. Dosud zjištěné poznatky vypovídají o pohybu pohřešované v oblasti Prahy 6 Petřiny. Její prokazatelný výskyt byl zjištěn například na zastávce MHD v ulici Na Petřinách, ale také v ulici U Petřin a Mahulenina.

V průběhu dnešního dopoledne provádí kriminalisté ve spolupráci s několika desítkami policistů speciální pořádkové jednotky v oblasti Libockého rybníka, ale také například plochodrážního stadiónu Markéta, pátrání po pohřešované. Prolézají rokliny či lezou po skalách. Využívají i policejní psy.

Policisté při tomto hledání používají nejmodernější techniku. Při propátrávání terénu mají tzv. P-tracky. Zařízení, které pomocí GPS signálu vysílá svoji polohu (polohu policisty) a zanáší ji rovnou do mapy ve velitelském voze. Policisté tak mají detailní přehled, o pátrací akci. Mapy lze pak vytisknout či elektronicky odeslat na jakékoliv médium. Výsledky se ukládají pro pozdější náhledy.

Podobným zařízením staršího typu, bylo nalezeno například tělo devítileté Aničky Janatkové, která se stala obětí trestného činu pravděpodobně recidivisty Otakara Tomka, který se oběsil ve vazbě.

Novější zařízení má lepší výdrž baterie, daleko lepší signál, je přesnější, vodě a nárazu odolné. Daleko lépe se dá zaintergrovat do zařízení, které už česká policie používá. Pražská SPJ (Speciální pořádková jednotka) je  po Američanech jedna z mála, která toto zařízení používá a pomáhá zejména při pátrání v rozsáhlých oblastech při tzv. rojnicích. Operátor díky přesnému zakreslení do elektronických map vidí, co je třeba ještě propátrat nebo na co se zapomělo.

 

 

 

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture