Policisté v Mladé Boleslavi dopadli zločince z Íránu, na kterého byl vydán zatykač. Vazby na extrémisty se prověřují.

0

Deset minut po půlnoci dopadli policisté z obvodního oddělení v Mladé Boleslavi přibližně 30-tiletého muže na autobusovém nádraží v Mladé Boleslavi. Na tohoto muže je vydán mezinárodní zatykač. Ten mělo vydat Norsko. Zprávu přinesla agentura AKTU.cz ve svém zpravodajském servisu.

Muž se potuloval po autobusovém nádraží a když bylo jasné, že se kontrole policistů nevyhne a sám se raději přiznal, že je hledaný. Zadržení muže potvrdila mluvčí policie v Mladé Boleslavi Lucie Nováková. Kam muž cestoval není v tuto chvíli jasné.

Tohoto muže původem z Íránské islámské republiky policisté zadrželi a eskortovali na obvodní oddělení. Tady v cele předběžného zadržení strávil přibližně devět hodin. Poté si muže převzala do kompetence cizinecká policie, která si ho převezla na služebnu do Mělníka. Tady s ním budou prováděny policejní úkony.

Zda-li bude vydán do Norska či podroben podrobnému výslechu speciálizovaného útvaru v tomto případě není jasné. Speciální útvar zabývající se mimo jiné terorismem NCOZ zpravidla tyto případy nekomentuje a ani toto zadržení Íránce není vyjímkou. Pravděpodovně k výslechu tohoto muže ještě v České republice dojde

Podle dostupných informací je muž evidován jako velké bezpečnostní riziko pro celý Schengenský prostor. Uvádí dále AKTU.cz.

 

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture