Policisté z SPJ v civilu cestou do práce zachraňovali u vážné nehody

0

Ve středu kolem devatenácté hodiny se stala vážná dopravní nehoda na křižovatce ulic Mariánská, Lhotecká a U Kamýku v Praze 4. Řidič autobusu městské hromadné dopravy č. 150  tam narazil přední částí vozu do dvou mladých žen, které v tu chvíli přecházely přes silnici. O nehodě jsme psali zde – Autobus na Sídlišti Lhotka srazil dvě chodkyně…

Po nárazu řidič prudce zabrzdil, až někteří z cestujících popadali na podlahu mezi sedačky. Ve voze v tu chvíli byli i dva policisté, členové speciální pořádkové jednotky, kteří mířili do zaměstnání. Po nárazu se rychle zorientovali a přesvědčili se, že cestující v autobuse nejsou viditelně zraněni, pouze otřeseni. Následně vyběhli ven, aby zjistili stav slečny, kterou viděli skrz okna, sedící na silnici. Při vystupování si všimli i dívky uvězněné pod koly vozu. Oběma okamžitě poskytli neodkladnou první pomoc a zraněnou vyprostili zpod autobusu. V ošetřování nadále pokračovali, zajistili teplotní komfort ženy a neustále kontrolovali její zdravotní stav, a to až do příjezdu vozů rychlé záchranné služby. Záchranáři si zraněné dívky  převzali do své péče a následně převezli do nemocnice.

Po celou dobu záchrany pomáhala mužům zákona, z nichž jeden „funguje“ ve speciální jednotce jako zdravotník, také zdravotní sestra  ve volnu a operátorka rychlé záchranné služby, která instruovala přítomné prostřednictvím telefonu.

Policisté následně ztotožnili svědky události a předali informací dopravním policistům. Poté pokračovali v cestě do zaměstnání na noční službu.

Nehodu si následně převzali kriminalisté z odboru vyšetřování dopravních nehod, kteří budou zjišťovat okolnosti nehody a míru zavinění jednotlivých účastníků.

This slideshow requires JavaScript.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture