Policisté zachránili tři osoby při požáru bytu ve Věšínově ulici ve Strašnicích.

0

V neděli patnáct minut po půlnoci přijali operátoři tísňové linky 158 oznámení o požáru bytu v jednom z domů ve Věšínově ulici v Praze 10. Jako první na místo události dorazili policisté hlídkové služby čtvrtého policejního obvodu. Ti už z dáli viděli, že z bytu v prvním patře šlehají plameny. Okamžitě proto vběhli do domu a začali s evakuací osob. Mezitím dorazily na místo i další hlídky a zapojily se do záchranných akcí. Zákrok velmi ztěžoval hustý dým na chodbě a také tma, která znesnadňovala policistům orientaci po domě. I tak se jim společnými silami podařilo evakuovat tři osoby. Na místo s policejními hlídkami dorazili i záchranáři s hasiči, kteří si následně převzali záchranné práce.

Celkově bylo z domu evakuováno třináct osob. Dvě z nich si stěžovaly na nevolnost a byly ošetřeny. Pomoc záchranářů vyhledali i zasahující policisté, kteří se nadýchali kouře. Po ošetření zůstali ve službě.

V neděli kolem deváté hodiny ráno se do bytu vrátili kriminalisté a vyšetřovatel hasičů, aby zjistili příčinu požáru. Ten vznikl pravděpodobně špatnou manipulací se zapalovačem uživatelem bytu. Čímž vznikl požár, který nebyl schopen sám uhasit ani za pomoci hasicího přístroje.

Celá událost je v současné době prošetřována pro podezření z trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti.

Škoda byla předběžně vyčíslena na několik stovek tisíc korun.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture