Polský řidič ujížděl z Německa do Česka, kde pak naboural a utekl. Pátrala po něm i zásahová jednotka

0

Policistům z Německa ujížděl Polský řidič v BMW X6 směrem do Česka. V rámci pomoci požádali němečtí kolegové o spolupráci české policisty. Na dálnici D5 pak řidič v kradeném BMW naboural a utekl do lesa. Do pátrání se okamžitě zapojily desítky policistů, zásahová jednotka, psovodi a také vrtulník. Právě policejní psovod dopadl řidiče, který ujížděl.

Česká policie dostala po sedmé hodině informaci od kolegů z Německa, že přes Waidhausu ujíždí do Česka řidič v bílém BMW. Policie po chvilce muže našla a začala ho pronásledovat. Jeho rychlost prakticky neustále převyšovala hranici dvou set kilometrů za hodinu, místy jel i dvě stě padesát a svým stylem jízdy ohrožoval všechny účastníky silničního provozu. Polský řidič v kradeném autě pak způsobil nehodu na 47. kilometru dálnice D5 a sám naboural. Z auta pak utekl neznámo kam do lesa. V tu chvíli se rozeběhla velká pátrací akce po nebezpečném muži.

K nehodě mělo dojít tak, že řidič BMW se pokusil ve vysoké rychlosti projet kolem nákladního automobilu, manévr ale nezvládl, do náklaďáku narazil, auto se roztočilo a nabouralo do svodidel.

Do pátrání po 28letém Polákovi se zapojily desítky policistů s dlouhými zbraněmi z pořádkové jednotky, prvosledových hlídek, zásahové jednotky, psovodi a také vrtulník s termovizí. Mimo jiné také policisté na speciálních offroadových motorkách. Uprchlý řidič byl pak před druhou hodinou odpolední zadržen nedaleko křižovatky Kařízek – Myto – Sirá nedaleko nehody. Poláka zadržel policejní psovod se svým čtyřnohým parťákem.

 

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture