Potyčky mezi příznivci a odpůrci SPD na Václavském náměstí ukončili až těžkooděnci. Zajistili deset osob

0

Desítky policistů muselo dnes zasahovat na Václavském náměstí na demonstraci. Střetla se zde skupina příznivců SPD a jejich odpůrců. Deset odpůrců musela policie zajistit pro neuposlechnutí výzev. Vyhrocené situace musela řešit pražská speciální pořádková jednotka.

Ohlášená demonstrace SPD začala před čtvrtou hodinou odpolední v horní části Václavského náměstí. Kromě příznivců zmíněné strany se na Václavské náměstí dostavila i desítka levicových odpůrců, kteří s demonstrací nesouhlasili. Obě skupiny od sebe musela policie z obou stran oddělit. I přesto však docházelo ke strkanicím a vyhroceným situacím, které musela pražská policie řešit. Zejména pak speciální pořádková jednotka, policisté z pohotovostní motorizované jednotky a v neposlední řadě i antikonfliktní tým, který se snažil celou situaci vyřešit tou klidnější cestou pomocí domluvy.

Jelikož ale odpůrci neustále ohlášené shromáždění narušovali a neuposlechli zákonných výzev, museli policisté z SPJ a PMJ za pomoci donucovacích prostředků zakročit, a to ne jen jednou. Celkem deset osob strážci zákona kvůli neuposlechnutí zákonných výzev zajistili. Posléze musela policie odpůrce vytlačit – hrozilo totiž, že by mohlo dojít ke střetům. Na bezpečnosti shromáždění se podílelo velké množství policistů z místních oddělení, dopravních policistů, SPJ, PMJ, I.OHS a také kriminalisté. Pomocnou ruku jim podali i pražští strážníci.

Příjezd z magistrály na Václavské náměstí byl kvůli zvýšenému počtu osob uzavřen, stejně tak byly uzavřeny i okolní silnice. Dopravní policisté dopravu odkláněli do ostatních ulic. I přesto se však tvořily dlouhé nehybné kolony.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture