Požár bytu v Počernicích likvidovalo 30 hasičů ze tří jednotek. Obyvatelé nemůžou do svých bytů

0

Kvůli požáru bytu v ulici Chodovická v Horních Počernicích muselo být evakuováno několik desítek obyvatel. Požár ve 4. patře zasáhl byt v plném rozsahu, hasiči používali dvě výškové techniky. První na místě byli policisté z Pohotovostní motorizované jednotky (PMJ). Plameny byly vysoké až pět metrů.

Policisté z PMJ, kteří byli na místě první, vběhli do domu a všechny osoby evakuovali, včetně osoby na vozíčku v zasaženém bytu. Hasiči po příjezdu na místo začali hasit byt pomocí dvou výškových technik z obou stran panelového domu. Na místě zasahovalo větší množství hasičské techniky. Hasilo přibližně 30 hasičů a použita byla technika ze tří jednotek. Jednu osobu na vozíčku záchranáři ošetřili a převezli do nemocnice. Byty jsou nyní neobyvatelné, je v nich vypnutá elektřina a plyn. Požárem byla zasažena bytová jednotka a tři sklepní kóje. Policisté ze Speciální pořádkové jednotky (SPJ) poté zajistili bezpečnou oblast, kterou poté střežili proti vstupu osob vyjma zasahujících jednotek. Ulice byla po dobu zásahu uzavřena.

Kvůli většímu množství evakuovaných osob byl na místo povolán evakuační autobus Dopravního podniku hlavního města Prahy. Do tohoto autobusu poté policisté i hasiči pomáhali několika osobám dojít po zledovatělé silnici. Některé obyvatele dokonce i nosili. V autobuse měli dostatečný komfort a teplo, tou dobou se teplota venku pohybovala pod bodem mrazu. Zástupci úřadu MČ Praha 20 zajistili náhradní ubytování pro nájemníky.

Příčina požáru a rozsah škod je nyní v šetření.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture