Požár elektroodpadu trápí Sedlčany už druhý den

0

Skládka začala hořet již v sobotu krátce po poledni. Hasiči s požárem stále bojují. Podle našich informací bude dohašování probíhat ještě i v neděli dopoledne.

V sobotu dopoledne zahalil Sedlčany hustý černý dým ze skládky elektroodpadu. Plameny šlehaly několik metrů vysoko a kouř byl vidět na kilometry daleko. Operační středisko tísňové linky bylo v okamžiku zavaleno několika desítkami telefonátů.

Velitel zásahu po příjezdu na místo požáru potvrdil, že hoří nahromaděný elektroodpad na ploše asi 60×50 metrů. Prvotní zásah hasiči provedli pomocí lafetových proudnic ze zásahových vozidel. Hasičům komplikoval hašení hlavně hustý černý dým. „Čekali jsem na majitele, až sežene těžkou techniku, abychom mohli začít hromadu postupně rozebírat,“ uvedl dnes mluvčí hasičů Petr Svoboda.

Na místě proto zasahovala i chemická laboratoř. „Chemici proměřovali hlavně oblasti po směru větru, kde pak bylo přes starostu Sedlčan v několika obcích doporučeno omezit větrání i pohyb venku,“ řekl Svoboda. Podle něho ale žádný výrazný únik škodlivin do ovzduší naměřen nebyl.

Požár mají hasiči aktuálně pod kontrolou a už nehrozí jeho šíření, nicméně dohašování stále probíhá a bude patrně pokračovat ještě celou noc až do nedělního dopoledne.

Majitel předběžnou škodu odhadl na dva miliony korun. Co požár způsobilo, zatím není jasné. Spekuluje se o samovznícení.

 

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture