Požár v domově pro osoby se zdravotním postižením ve Vejprtech si vyžádal osm mrtvých

0

Při tragickém požáru ve Vejprtech na Chomutovsku zemřelo osm lidí. Dalších 29 osob je zraněných, z toho čtyři těžce. Mezi zraněnými jsou klienti domova a policista, který se nadýchal kouře.

Požár vypukl před pátou ráno v domově pro osoby se zdravotním postižením ve Vejprtech na Chomutovsku. Zemřelo při něm osm mužů s mentálním a kombinovaným postižením. Záchranáři ošetřili další asi tři desítky osob. Čtyři z nich odvezli záchranáři do nemocnice s vážným poraněním, přičemž jedna z těchto osob musela být napojena na umělý dýchací přístroj. Další zranění jsou lehká. „Mezi mrtvými a zraněnými není nikdo z pracovníků domova, mezi těmi lehce zraněnými byl jeden policista, který se nadýchal kouře, odjel na kontrolní vyšetření,“ doplnil mluvčí záchranky Prokop Voleník. Na místě pomáhaly zdravotnické posádky i z Karlovarského kraje a Německa. Kvůli nepřízni počasí nemohl vzlétnout vrtulník.

Hasičům byl původně oznámen na tísňovou linku požár v jedné místnosti. Ten se následně rozšířil do dalších tří pokojů. Smrtící nebyl samotný oheň, ale toxický kouř. Hasiči vyváděli klienty v evakuačních maskách.

Příčina vzniku požáru je v šetření. Na místě jsou specialisté od hasičů, policisté i kriminalisté, kteří s sebou přivezli i psa specializovaného na vyhledávání akcelerantů hoření.

Policejní mluvčí Alena Bartošová prozradila, že do domova vyslali i interventa pro poskytnutí psychologické pomoci.

Dorazil i premiér Andrej Babiš a generální ředitel hasičů Drahoslav Ryb. Další politici vyjadřují soustrast prostřednictvím sociálních sítí.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture