Požáry polí začínají být velmi nebezpečné. Na Nymbursku ohrožoval požár domy a zemědělskou techniku

0

video, foto

Krátce před druhou hodinou odpoledne vyjížděli hasiči z Nymburka, Lysé nad Labem a Mladé Boleslavi k rozsáhlému požáru pole u obce Čachovice.

play-sharp-fill

Ihned po příjezdu velitel zásahu viděl, že je situace kritická a hrozí rozšíření požáru nejen na zemědělskou techniku, která byla na poli, ale i na domy, které s polem sousedily. Požár se velmi rychle šířil i kvůli silnému větru.

Hasiči proto vyhlásili třetí poplachoví stupeň a povolali z Prahy i vrtulník se speciálním vakem. Ten nakonec nebyl použit, protože na místo požáru dorazilo velké množství techniky dobrovolných sborů z okolí.

Požáry polí jsou teď velkým trápením hasičů. Jenom o víkendu hořelo na 8 místech. O některých událostech jsme vás informovali prostřednictvím našeho fcb profilu. Některé požáry se podařilo uhasit hned, u jiných musel asistovat vrtulník. Náročné jsou tyto požáry nejen množstvím nasazené techniky, ale jsou v těchto vedrech vyčerpávající i pro hasiče.

V Čachovicích se naštěstí profesionálům a dobrovolným jednotkám ve velmi krátkém čase podařilo požár na cca 40 hektarech dostat pod kontrolu. Zároveň záchranili několik domů, které by bez jejich rychlé pomoci začaly hořet.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture