Pražská záchranná služba bude mít nové sanitní vozy. Přibude jich 30 a budou velmi dobře vybaveny

0

Dnes ve tři hodiny na Hradčanském náměstí u Pražského hradu došlo k předání nových sanitních vozů. Prvních deset sanitek bylo předáno v termínu, zbylých 20 sanitek bude předáno později. Záchranná služba za každou sanitku, kterou nedostali v přesném termínu uděluje denně penalizaci přes šesti tisíc korun.

Dodavatelem třiceti kusů sanitek se na základně veřejné zakázky stala společnost BAUS-AT CZECH s.r.o. Hodnota zakázky dosahuje 122 milionů korun, cena pořizovaných vozů RZP je konečná a zahrnuje i jejich kompletní přístrojové vybavení, komunikační a dohledové systémy včetně přístrojového vybavení (tiskárna, přenosný počítač) pro systém elektronické zdravotnické dokumentace, který ZZS HMP zavedla do rutinního provozu od letošního ledna. Důraz byl kladen především na bezpečnost, komfort a kvalitní přístrojové vybavení jak zdravotnickou technikou, tak moderními komunikačními a informačními systémy.

Na stanovení požadavků v zadávací dokumentaci se podíleli přímo i záchranáři a řidiči.  Vozidla zásadním způsobem přispějí k udržení vysokého standardu poskytované péče pacientům a k obnově vytíženého vozového parku. Nové sanitky nahradí vozidla z let 2007–2009.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture