Pražští hasiči slaví obrovský úspěch v Německu. Převzali si stříbrného hasičského „Oscara“ za zásah v Náplavní ulici

0

Pražští hasiči slaví obrovský úspěch v Německu. V pátek večer si tam převzali stříbrného hasičského „Oscara“ za zásah u požáru hotelu v Náplavní ulici. Společně s nimi odjeli na ceny Magirus Award 2018 také jejich liberečtí kolegové.

Hasiči z Prahy a Liberce odjeli v pátek do německého města Ulm na celosvětovou soutěž Magirus Award 2018. Česko má zde poprvé v historii dva zástupce. Mezi deset nejlepších se probojoval tým hasičů z Prahy a jejich kolegové z Libereckého kraje. Z více než stovky nominací je vybrala odborná porota.

Liberečtí hasiči byli nominování za jejich zásah při požáru podniku Severochema. V květnu roku 2018 zde ve skladu hořely hořlavé kapaliny a plameny šlehaly několik desítek metrů do výšky. Na místě tehdy zasahovalo 26 jednotek s 34 kusy techniky, na místě bylo přibližně 120 profesionálních a dobrovolných hasičů.

Pražští hasiči byli nominování za lednový tragický požár hotelu v Náplavní ulici. Na místo tenkrát vyjely téměř všechny profesionální jednotky a s nimi také dobrovolné jednotky z širokého okolí. Hasičům se pomocí výškové techniky podařilo zachránit pětatřicet hotelových hostů. Tehdy na místě zemřeli dva lidé, později bohužel další dvě ženy svým zraněním podlehly v nemocnici. Několik lidí se zranilo, včetně dvou hasičů.
Pražští hasiči se v průběhu slavnostního večera probojovali mezi tři nejlepší. Společně s nimi ve finále skončili hasiči z Brazílie a Mexika. Čeští zástupci si nakonec odnesli stříbrného „Oscara“.

Absolutním vítězem soutěže se stali brazilští hasiči z města São Paulo. Zlato jim vysloužil zásah ve vysokopodlažní budově. 1.května roku 2018 na místo požáru v brazilské metropoli vyrazilo celkem 57 jednotek s celkem 160 hasiči.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture