Při honičce museli policisté vystřelit na ujíždějící auto. Muž byl pod vlivem drog a měl zákaz řízení!

0

Prvosledová hlídka se u obce Jirny rozhodla, že zastaví osobní automobil. Řidič ale šlápl na plyn a začal ujíždět. Během pronásledování muž na policisty najížděl a vybržďoval je. Padl i varovný výstřel. Při zatýkání se zranil policista s policistkou.

Vše začalo na Poděbradské ulici poblíž Jiren, prvosledová hlídka z OOP Brandýs nad Labem se rozhodla zastavit modrý Citroen, řidič byl ale jiného názoru a začal ujíždět. Měl k tomu zjevně dobrý důvod. Řidič byl pod vlivem omamných látek a měl zákaz řízení. Při téměř sedmikilometrové honičce řidič na hlídku najížděl a vybržďoval. Ohrozil i ostatní řidiče, když v protisměru couval.

Jelikož byl muž za volantem agresivní a hrozilo, že by mohl zranit ostatní řidiče, hlídka se rozhodla, že varovně vystřelí. S tím si ale muž nelámal hlavu a pokračoval dál. Ujet se snažil i přes pole.

Nakonec ale téměř sedmikilometrové pronásledování skončilo přímo před domem muže, který se snažil ujet. Cestou ke svému domu pak projel křižovatku na červenou, ostatní řidiči museli uhýbat, aby nedošlo k nehodě. Poté hlídku před domem vybrzdil a ta do něj nabourala. Tady chtěl zaběhnout do svého domu. Mezitím už mu byli v patách policisté. Cestou se muž ale zranil, když přeskakoval plot. Až u vchodových dveří domu se policistce podařilo muže pod hrozbou namířené střelné zbraně zadržet. Poté ho spolu s kolegou spoutali. Muž ale stále kladl aktivní odpor a musely být použity donucovací prostředky.

Kriminalistický technik poté na automobilu zajistil stopy, u kruhového objezdu pak zajistil vystřelenou nábojnici. Zraněná policistka s policistou byli převezeni do nemocnice. Tam skončil také pachatel.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture