Při požáru hotelu v Praze zemřeli dva lidé. Dva hasiči se zranili. Hořelo v několika patrech

0

 

Aktualizace 12:00

Počet obětí sobotního požáru pražského hotelu v ulici Náplavní stoupl na 4. Dvě oběti zemřely při požáru, dvě ženy pak zemřely v nemocnici.

S rozsáhlým požárem bojovali hasiči včera večer v ulici Náplavní. Na místo vyjeli téměř všechny profesionální stanice hasičů a několik dobrovolných jednotek. Evakuace kvůli velkému zakouření budovy probíhala pomocí plošin a žebříků. Celkem bylo evakuováno přes 40 osob. S ošetřováním zraněných pomáhal i ředitel pražské záchranky Petr Kolouch. Ten potvrdil, že dva lidé zemřeli. Záchranáři ošetřili 9 zraněných.

Pět lidí utrpělo těžká zranění, 1 pacient středně-těžké zranění a 3 osoby lehká zranění, potvrdila mluvčí záchranky Jana Poštová. Pacienty lékaři rozvezli do Všeobecné fakultní nemocnice, Fakultní nemocnice Královské vinohrady, Fakultní nemocnice Motol a Ústřední vojenské nemocnice.

„Vyjadřuji soustrast pozůstalým a děkuji všem složkám IZS za profesionální a rychlý zásah. Hasiči, policie i Zdravotnická záchranná služba Hl. města Prahy opět ukázali, že na ně můžeme být hrdí,“ uvedl ministr vnitra Metnar.

Podle Antonína Šustra, vedoucího směny A, která zasahovala na místě požáru se oheň velmi rychle rozšířil do horních pater, a to kvůli dřevěnému obložení a schodišti. To také komplikovalo práci hasičů, kdy pod jedním se propadlo schodiště. Druhý hasič si pak na své zranění nepamatuje po krátkém otřesu mozku, kdy se probudil až v nemocnici.

Dnes se na místo vyšetřovatelé vrátí a budou pátrat po příčině. Požár pravděpodobně začal v místě, kde je recepce. Tam bylo totiž hoření nejintenzivnější.

 

 

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture