Při výbuchu v dole v Karviné zemřelo třináct horníků, deset se pohřešuje

0

Horníky z dolu ČSM na Karvinsku zasáhla velká tragédie, jde o druhé největší neštěstí od roku 1990. Při výbuchu metanu přišlo o život třináct horníků, z toho jeden byl Čech. Příčinou bylo zapálení metanu, který zapříčinil devastaci některých důlních pracovišť.

Dohromady třináct horníků, jeden Čech a 12 Poláků, zemřelo při výbuchu metanu v dole ve Stonavě. K tragédii došlo krátce po 17. hodině v severní lokalitě dolu v hloubce 880 metrů. Tři utrpěli zranění se kterými byli transportováni do nemocnice. Jeden muž je ve vážném stavu, utrpěl popáleniny na více než polovině těla, musel být transportován na urgentní příjem letecky. Druhý horník utrpěl popáleniny lehčího charakteru v oblasti horní končetiny a zranění hlavy, nyní je ve stabilizovaném stavu. Oba leží Klinice popáleninové medicíny a rekonstrukční chirurgie FNO. Další pětapadesátiletý muž byl při explozi v dole otřesen, ale vyvázl bez větších vnějších poranění. Záchranáři jej transportovali na chirurgickou ambulanci nemocnice v Karviné.

Deset horníků je pohřešovaných, záchranné práce musely být přerušeny vzhledem ke složité situaci, stále pokračujícímu požáru a nulové viditelnosti. Zatím není jasné, kdy se budou moct záchranáři vrátit na místo, aby vyprostili zbývající těla. Na místo dorazil polský premiér Mateusz Morawiecki i Andrej Babiš.

Zdroj: ZZS MSK

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture