Při výbuchu v rodinné domě na Příbramsku se popálil nezletilý chlapec, vrtulníkem byl transportován do nemocnice

0

K výbuchu propanbutanové lahve vyjíždělo několik jednotek hasičů, záchranářů a policistů. První na místě byli strážníci městské policie, kteří poskytli zraněným první pomoc.

K výbuchu došlo krátce po půl jedenácté odpoledne v obci Březnice na Příbramsku, konkrétně v ulici Horní Valy. Na místo okamžitě vzlétl záchranářský vrtulník a vyrazily dvě záchranářské posádky. K výbuchu došlo v přízemní části rodinného domu. První na místo dorazili strážníci Městské Policie, okamžitě na místě poskytli dvěma zraněným pomoc a pokusili se v zakouřeném prostoru uhasit požár. Patnáctiletý chlapec utrpěl popáleniny 1. a 2. stupně na 13% těla. Letecky byl pak transportován do Vinohradské nemocnice. Další dvě osoby utrpěly lehká zranění a po ošetření byly ponechány na místě.

Hasiči na místě pak pomocí jednoho C proudu uhasili požár a nalezenou propanbutanovou lahev vynesli ven z domu. Škoda byla předběžně odhadnuta na jeden milion korun a dům je v současné době neobyvatelný. Příčina výbuchu a požáru je předmětem dalšího šetření.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture