Protimafianský útvar zadržel fotbalového bosse Peltu. V této souvislosti policie zadržela i bývalého politika Karla Březinu. Podívejte se na exkluzivní video ze zadržení.

0

Aktualizace 4.5. 2017 0:30

Policisté ze sídla FAČRu odešli několik málo minut po půlnoci. Miroslav Pelta nastoupil do policejní dodávky, která vjela přímo na atletickou dráhu právě proto, aby ho novináři nemohli natočit. Dodávka se pak vydala směrem na D8, na kterou také najela. Pravděpodobně mířila i s fotbalovým bossem do Litoměřic do vazební věznice.

Karel Březina byl policisty také zadržen. Magistrát opustil kolem devaté hodiny, také v doprovodu policistů. Ani jeden z mužů neměl pouta na rukou, oba ale byli policisty střeženi na každém kroku. U Březiny dokonce kontrolovali toaletu, aby z ní nemohl utéci.

Od časných ranních hodin úřaduje policie v sídle FAČRu, Ministerstva školství a v budově magistrátu hlavního města Prahy. Protikorupční policie pak vede vyšetřování a výslechy i v klubu v Jablonci nad Nisou, který patří právě Peltovi.

Reportérům AKTU.cz se podařilo natočit bývaleho ministra bez portfeje Karla Březinu, jak ho policisté vedou na toaletu na magistrátu, kde probíhala razie. Březina v současné době vykonáva na magistrátu funkci zastupitele a předsedu výboru pro správu a majetek. Zároveň je to místopředseda Krajského výkonneho výboru ČSSD, je i pražský zastupitel (od roku 2006).

Policie v této souvislosti zadržela 3 osoby. Miroslava Peltu, Miroslava Janstu a Karla Březinu.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture