Řidič autobusu kupoval v Holešovicích pervitin. 3 minuty na to měl vézt cestující do ZOO. Sám byl pod vlivem drog

0

Včera odpoledne si hlídka kriminalistů 8. oddělení všimla známého dealera drog na autobusovém nádraží v Holešovicích. Muž si s řidičem autobusu předával nějakou krabičku. Policisté se proto na řidiče autobusu zaměřili a vyzvali ho ke kontrole.

Řidič autobusu s kriminalisty spolupracoval, jen je poprosil o to, zda si může zkontrolovat autobus, protože za 3 minuty vyjíždí za cestujícími, které veze do ZOO v Troji. Policisté mu kontrolu autobusu dovolili. Při kontrole zadní části autobusu si pak kriminalisté všimli, že řidič položil krabičku od cigaret na zadní kolo. Policisté pak v krabičce našli přibližně 50 gramů pervitinu.

Orientačním testem na drogy pak dále zjistili, že pod vlivem drog je i samotný řidič autobusu. Test byl totiž pozitivní na Amfetamin tedy pervitin. Řidiče proto policisté odvezli na služebnu a k odběru tělních tekutin, který laboratorními testy zjistí, jaké návykové látky a v jakém množství řidič užíval před jízdou. V tuto chvíli z laboratorních testů vyplývá, že řidič byl skutečně pod vlivem pervitinu.

Kriminalisté ho v těchto souvislostech obviňují hned ze tří trestných činů. Ohrožení pod vlivem návykové látky, přechovávání psychotropních látek a jedů a z obecného ohrožení ve stadiu pokusu. Z posledního trestného činu z toho důvodů, že se jedná o řidiče autobusu a tři minuty po zadržení měl vézt cestující do pražské zoologické zahrady. Muži hrozí až 8 let za mřížemi.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture