Řidič autobusu: „Tři auta se navzájem předjížděla, pak to nepochopitelně poslal pod můj autobus“.

0

K těžké dopravní nehodě autobusu a osobního auta vyráželi záchranáři před jednou hodinou rano k Mělníku. Přibližně sto metrů za cedulí Mělník směrem na Kly v ulici Pražská, havoroval řidič osobního auta VW Passat téměř čelně do autobusu.

Posádký záchranných služeb které dorazily na místo společně s hasiči celkem ošetřily osm zraněných osob. Jedna osoba z autobusu byla zraněna těžce a v době příjezdu záchranářů seděla na silnici v silném šoku. Druhá těžce zraněná osoba byl řidič z totálně zdemolovaného auta, které nejdříve narazilo do autobusu a pak skončilo v příkopu. Dalších šest osob bylo zraněno lehce a jsou z havarovaného autobusu.

Z vraku auta museli řidiče hasiči z Mělníka vyprostit. Auto bylo tak zdevastované, že ho museli hasiči kompletně rozstříhat. Po vyproštění řidiče, který zázrakem nehodu přežil, ho záchranáři s těžkým poraněním dolních končetin transportovali do nemocnice.

Chladnou hlavu podle dopravních policistů zachoval řidič autobusu. Ten totiž ikdyž podle své výpovědi viděl, jak se proti němu řítí tři auta, která se navzájem opakovaně předjiždí, nezazmatkoval a nestrhl autobus do leva, kde je hluboký příkop. Naopak zůstal s autobusem na silnici. Tím záchranil život cestujícím. Jeho výpověď dokazují podle informací AKTU.cz i záběrý z palubní kamery autobusu, které má policie k dispozici.

Místo nehody bylo po dobu výprošťování na hodinu a půl uzavřeno.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture