Řidič jel několik kilometrů po dálnici v protisměru. Po čelní srážce zemřel.

0

Po dálnici D8 u Prahy jel v přibližně dva kilometry v protisměru řidič červeného Renaultu Thalia před půl jednou dnes v noci. Celkem minul tři sjezdy než došlo k čelnímu nárazu s autem v protisměru. Policisté, kteří informaci o autě jedoucím v opačném směru po dálnici zaznamenali,  už střetu nedokázali zabránit. Vše se totiž odehrálo velmi rychle. Řidič najel na dálnici v protisměru pravděpodobně v okolí Kbelské. K nárazu došlo zhruba dvě stě  metrů před sjezdem na Čakovice. Renault se řítil přibližně sto kilometrovou rychlostí  ven z Prahy.  Jel v pravém pruhu a vůbec nezpomaloval.

K čelnímu nárazu došlo s autem škoda Octavia. Jeho řidič nejdříve z auta vystoupil „po svých“, pak ho ale museli naložit do sanitky a odvézt do Vinohradské nemocnice.  Druhý řidič, podle informací AKTU, starší muž kolem 80-ti let ,byl po půlhodinové resucitaci prohlášen za mrtvého. První pomoc se mu dostala téměř po minutě od nehody. Poskytli mu ji policisté z Pohotovostní motorizované jednotky, kteří mířili uzavřít dálnici právě kvůli autu v protisměru. Řidič nebyl připoután a uzamknul se v autě.

Policisté museli dálnici před sjezdem na Ďáblice uzavřít. Provoz byl obnoven až kolem půl čtvrté ráno. Příčinu proč řidič červeného Renaultu najel do protisměru policisté vyšetřují. Není vyloučen ani úmysl, protože na místě nebyla nalezena žádná brzdná dráha. Obě vozidla jela podle odhadu sto kilometrovou rychlostí. Střet obou aut tedy lze přirovnat k nárazu do zdi ve dvouset kilometrové rychlosti.

 

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture