Rumuni žebrající na benzín mají plné peněženky peněz. Někdy se vám pokouší prodat i falešné zlato. Mnoho řidičů naletí

0

Včera v neděli odpoledne poblíž Prahy na dálnici D10 na nájezdu na Radonice směrem na Prahu stálo stříbrné auto značky Vauxhall, který je anglickou verzí Oplu Insignia. V něm seděli dva muži tmavé pleti. Třetí byl na silnici a zastavoval projíždějící auta.

Kolem jel i reportér AKTU.cz, Lukáš D., který v domění, že posádka potřebuje nutně pomoci zastavil. Muž na silnici k němu okamžitě běžel a začal žebrat o peníze na benzín. Reportér AKTU.cz začal událost dokumentovat na mobilní telefon, protože mu bylo jasné, že se jedná o překupníky s falešným zlatem či podvodníky, kteří se snaží z lidí vymámit pod různými záminkami peníze. Začal je zároveň upozorňovat na to, že nemají na sjezdu co dělat. „Zastavil jsem, protože jsem si myslel, že potřebují nějakou o pomoc, že se něco stalo. Myslel jsem si, že se jedná o angličany, protože jsem viděl anglickou registrační značku. Během chvíle mi došlo, že se jedná jen o překupníky s falešným zlatem či podvodníky, kteří z důvěřivých lidí, jen tahají peníze. Proto jsem chtěl, aby okamžitě odjeli.“ Řekl reportér AKTU.cz, Lukáš D.

Když všichni nasedli do auta, rohodl se Lukáš D. zavolat policii, aby cizince pro jistotu prověřila. Jak se později ukázalo, cizinci žádnou finanční pomoc nepotřebovali, protože peněz v pěněžence měli více než dost. Podle videozáznamu, kdy jeden z mužů, ukazuje peněženku na kameru je patrné, že v ní má větší množství bankovek, připomínající padesátieurové platidlo.

Jízda po dálnici D1, kdy posádka přejela přes celou Prahu skončila na 44. kilometru dálnice D1 na benzínové čerpací stanici. Mezi tím posádka stříbrného auta několikrat ohrozila ostatní účastníky provozu, otáčením na sjezdu, vybržďováním nebo zastavením celé dálnice v zúžení. Reportér AKTU.cz měl přes handsfree na telefonu operačního důstojníka a dával mu průjezdy podezřelého auta.

Dopravní policisté, kteří nakonec podezřelou posádku zkontrolovali, je potrestají za přestupky v dopravě, které se podařilo natočit. Při prodeji zlata totiž musí být zadokumentována nejen nabídka, ale i ukázaní předmětu nabídky.

Před příjezdem policistů jeden z mužů odběhl s taškou do blízkého lesa a vrátil se bez ní. Tašku se pak najít nepodařilo. Policisté nemají dokonce ani oprávnění z ničeho nic prohledat auto.

O problému zejména rumunsky hovořících občanů s nabídkou falešného zlata policie ví. Málokdy se podaří pachatele, který dobrosrdečného řidiče okrade dopadnout. Nejlepší je podezřele stojícímu autu na dálnici nebo na dálničním přivaděči nezastavovat a zavolat policii na linku 158.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture