Se dvěma promilemi si chtěl zajet z Benešova do Prahy na hamburger. Jeho styl jízdy ho prozradil. „Drapli“ ho strážnici městské policie.

0

Dnes brzy ráno kolem půl třetí si všimla hlídka strážníků městské policie v Praze na magistrále podezřele jedoucí dodávky. Její řidič jezdil od kraje ke kraji, nesmyslně brzdil a zrychloval. Strážnici se proto rozhodli, že zkontrolují, zda je řidič v pořádku.

Na výzvy k zastavení řidič zpočátku vůbec nereagoval a jel si stále po svém. Zastavit se ho podařilo po kilometru na sjezdu na Chodovci, poblíž ulice Türkova. Strážníkům sdělil, že jede z Benešova do McDonaldu pro hamburger, protože má hlad. Při dechové zkoušce strážníkům nadýchal k 1,94 promile alkoholu v dechu.

Strážníci hladového řidiče zajistili a přivolali si republikovou policii. Dorazili policisté z místního oddělení Spořilov. Ti řidiče převezli na odběr krve. Jeho dodávka byla odtažena. Řidič bude pravděpodobně obviněn z trestného činu řízení pod vlivem návykové a psychotropní látky, protože nadýchal přes jednu promili alkoholu v dechu, která je limitní hranicí mezi trestným činem a přestupkem.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture