Silvestr v Praze byl náročný pro policisty. Nejdříve zakázaná pyrotechnika, pak napadení služebny

0

Policisté na Václavském náměstí ještě před půlnocí zajistili několik kusů zakázané pyrotechniky. Ta byla ve tzv. IV. Třídě. Na její odpalování je třeba průkaz odpalovače ohňostrojů. Ten nikdo z kontrolovaných u sebe neměl. Reportérům AKTU.cz se podařilo natočit dva muže, kteří tuto pyrotechniku odpalovali přímo mezi lidi na Václavském náměstí. Policie je předvedla na služebnu, kde budou oznámení Báňskému úřadu. Ten bude také vyměřovat pokutu. Policistům se pak také podařilo zajistit prodejce této pyrotechniky. Ten byl přímo na Václavském náměstí. I on potřebuje k prodeji takového zboží povolení a průkaz odpalovače ohňostrojů.

Další záležitost řešili policisté s mužem v záchranářské bundě, který odpaloval pyrotechnik přímo lidem pod nohy u záchranářského modulu Golem na Václavském náměstí. Policisté mu domluvili a muž pak svoji bundu se znakem záchranářů otočil na ruby.

K ránu se pak jeden z opilých mužů dobýval na služebnu policie ve Vysočanech. Nejdříve chtěl podat trestní oznámení, že byl napaden. Protože policisté v něm poznali známou firmu, a protože jde o známého rváče, přivolali si na místo posily. Muž ale na nic nečekal vykopal přední dveře do služebny a poté rozkopl i dveře ke stálé službě. Nakonec se dal na útěk. Jeden ze dvou policistů konající službu na místním oddělení muže doběhl a v tom dorazily posily. Muž byl za pomocí hmatu a chvatu zajištěn a je zatím řešen za výtržnictví. Jak přišel muž ke svému zranění zjišťují policisté.

Kolem páté hodiny ráno pak vyjížděl velitel policie k zakrvácenému muži v autobuse v ulici V Holešovičkách. Všiml si ho řidič autobusu. I když vše vypadalo velmi dramaticky, dvoučlenné hlídce se podařilo zjistit, že muž se pořezal v autobuse sám.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture