Skandál! Soud pustil z vazby muže, který je obviněný z vraždy ve stádiu pokusu!

0

Městský soud v Praze propustil z vazby muže, který je obviněný z vraždy ve stádiu pokusu. Jeho okolí má strach.

O co v celé kauze jde? Obviněný muž dne 24. 5. 2016 řešil sousedské spory tak, že vytáhl na souseda pistoli a 6krát na něj vystřelil. Prostřelil mu ruce a ucho a soused se zachránil útěkem. Stalo se to v pražských Kunraticích, v ulici Na Knížce (my jsme zde informovali).

Postřelený muž putoval do krčské nemocnice, střelec do vazby. Teď je však na svobodě.

„Městský soud skutečně rozhodl o tom, že se obviněný s okamžitou platností propouští k 30. 6. 2016 na svobodu s tím, že soud neshledal důvody vazby. To znamená, že by obviněný neměl pokračovat v útoku, který je mu kladen za vinu,“ uvedla mluvčí soudu Markéta Puci.

„My celou událost nadále prošetřujeme jako vraždu ve stádiu pokusu, kdy na dotyčného byl podán návrh na uvalení vazby, který byl akceptován.  Jak dalece je či není obviněný ve vazbě je otázka pro příslušné státní zastupitelství či soud,“ sdělil aktu.cz policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Postřelený muž přiznal spory s obviněným s tím, že s ním měl spory kdekdo, ale nebyly nikdy nějakého zásadního charakteru. Proto ho útok překvapil. „Snažil jsem se jen zdrhnout. Mám průstřel pravé ruky, průstřel levé ruky, kde to zlomilo loketní a vřetenní kost a průstřel ucha,“ popsal svá zranění postřelený muž.

Agentura aktu.cz se snažila obviněného muže natočit na rozhovor, ale marně, během pěti dní se muž ve svém bydlišti neobjevil.

Nakonec alespoň zvedl telefon, rozhovor však odmítl. „Nemám zájem o rozhovor,“ uvedl a zavěsil.

Podle agentury aktu.cz v místě, kde se střílelo, zavládly obavy, nikdo ze sousedů nechtěl říci, co si o propuštění střelce myslí.

Krok soud je v tomto případě hodně zvláštní. Vazebně je člověk stíhaný proto, aby nemohl pokračovat v další trestné činnosti, nebo aby nemohl utéct do zahraničí, či aby nemohl ovlivňovat svědky.  Všechny tyto důvody však obviněný naplňuje, zvláště když mu hrozí až výjimečný trest.

Foto: aktu.cz

 

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture