Sněhová nadílka komplikovala dopravu, vypínala proud a ničila zaparkovaná auta

0

Hned několik silnic Středočeského kraje muselo být uzavřeno včera večer kvůli spadlým stromům a možnému nebezpečí dalšího pádu na projíždějící auta. Kromě silnice z Mníšku pod Brdy směr Řevnice, uzavřeli také strážnici a policisté silnici 101 z Dolních Břežan na Zbraslav. V ulici Na Cikance v Praze,  zase museli hasiči vyprostit sypač, který uvízl mezi stromy, které spadly na silnici.

Sníh komplikoval dopravu i na letišti. každých 20 minut musela být protažena přistávací plocha a zároveň personál letiště každému startujícímu letadlu musel odmrazovat křídla od zmrzlého sněhu. Při startu jsou totiž křídla těžká a mohla by způsobit nehodu.

Kolem půlnoci pak pod tíhou mokrého sněhu padali i stromy v centru Prahy. V ulici Erbenova na Smíchově vyvrácený strom poničil 3 zaparkovaná auta.

Energetici dokonce vyhlásili kalamitní stav na Benešovsku a Příbramsku. Bez energie tu je několik desítek domácností. Předpověď počasí hlásí sněžení i na další dny a tak není vyloučeno, že se kalamitní stav bude opakovat

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..