Soutěž zásahovek vyhráli „Urňáci“

0

Krajské ředitelství Moravskoslezkého kraje uspořádalo tento týden Mezinárodní policejní mistrovství České republiky zásahových jednotek. Jednalo se o prestižní akci, v rámci které porovnali služební dovednosti a schopnosti policisté zařazeni u zásahových jednotek.

Mistrovství se konalo pod záštitou hejtmana Moravskoslezského kraje Miroslava Nováka, přičemž Moravskoslezský kraj akci finančně podpořil poskytnutím dotace.

Mistrovství se zúčastnily týmy 7 krajských policejních ředitelství, tým Útvaru rychlého nasazení, týmy ze slovenského Prešova a Žiliny a německého Sachsenu. Celkový počet 11 družstev, která se skládala z pěti policistů, kdy jeden byl vedoucím výpravy, zaručoval vysokou kvalitu soutěže.

Skladba soutěžních disciplín prověřila soutěžící po všech stránkách. Jednalo se o disciplíny nejen taktické, ale i silové a technického typu, nechyběla „záchranářská“ stanoviště. Celým mistrovstvím se pak prolínalo hledisko taktiky, volby postupu. Pro stručné přiblížení některých disciplín: zručnost a rychlost byla důležitá přidisciplíně řízení vozidla. Střelecký parkúr odehrávající se na střelnici důkladně prověřil policisty jak jinak než ze střelby (mířené a časově měřené). Při lezeckém parkúru zdolávali policisté lezeckou stěnu a poté kromě jiného přemísťovali kontejner s vodou. Záchrana na vodě spočívala v několikakilometrovém běhání, překonání peřejí řeky, záchrany tonoucího a poskytnutí první pomoci. Dalšími disciplínami byl takticko-střelecký parkúr a silový víceboj.

Mistrovství Policie ČR zásahových jednotek se koná od roku 2011. Závody jsou důležité pro srovnání, ale jistě i motivačně. Policisté si rovněž vyměňují zkušenosti. Organizaci přebírá vždy příslušné krajské ředitelství, respektive jedna ze zásahových jednotek (organizátoři se tedy mistrovství z pochopitelných důvodů neúčastní). Čtvrtý ročník mistrovství lze z hlediska organizace hodnotit jednoznačně pozitivně. Organizátoři neponechali nic náhodě a precizní příprava byla vidět.

foto: PČR

 

 

Výsledky mistrovství

  1. místo: Útvar rychlého nasazení
  2. místo: zásahová jednotka Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje
  3. místo: zásahová jednotka Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje

Mistr zásahových jednotek – nutno dodat, že policisté Útvaru rychlého nasazení se tak stali mistrem zásahových jednotek Policie ČR a kromě medailí, poháru za 1. místo a cen si odvážejí také putovní pohár mistra.

por. Mgr. Soňa Štětínská
Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje
Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..