Stádo srnek spadlo do kaliště lomu. Ven je dostávali hasiči přes dvě hodiny.

0

Do kaliště firmy Sklopísek Střelec v Hrdoňovicích na Turnovsku spadlo stádo srnek a srnců před půl sedmou večer. Na místo okamžitě vyráželi hasiči z Jičína, dobrovolní hasiči ze Sobotky a Mladějova. Zároveň vedení firmy Sklopísek chtělo udělat maximum proto, aby se srnky podařilo zachránit. A proto i ono nasadilo těžkou techniku a maximálním způsobem spolupracovalo s hasiči.

Při průzkumu hasiči zjistili, že uvnitř kaliště z nepřístupné strany uvízlo osm srnek a srnců, kteří jsou až po hlavu v bahně. Zároveň cesta k ním ze shora je nemožná, neboť kaliště je ze tří stran obehnáno pískovou stěnou. Člun hasiči nasadit také nemohli, protože v kališti není dostatek vody. Při vstupu do kaliště se pak hasiči v neoprenových oblecích začali okamžitě propadat.

Na místo dorazil i myslivec, který rozhodl, že pokud se srnky podaří zachránit, přežijí a není je třeba v kališti zastřelit. Hasiči začali okamžitě jednat. Naskládali palety a udělali si z nich „cestičku“ až k srnkám. I po paletách se museli hasiči pohybovat velmi opatrně. Srnky, které byly po krk uvízlé v bahně, se bály a některé se i bránily. Nakonec se všechna vyčerpaná zvířata podařilo z kaliště dostat živá a zdravá.

Jak se srnky a srnci do lomu a kaliště dostali je záhadou i pro zaměstnance lomu, kteří takovou událost nepamatují. Podle myslivců je muselo něco vyplašit, například pes. Pak totiž srnka utíká následována celým stádem.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..