Takhle můžete zachránit život i vy. Strážnici MP Praha na Letné laickou resuscitací zachránili život

0

V odpoledních pátečních hodinách prováděla hlídka strážníků z Prahy 7 hlídkovou činnost v Letenských sadech. U východu si povšimla ležící osoby. Další osoba na ně mávala a žádala o její pomoc. Muž, který ležel na zemi, nejevil známky života a nebylo mu možné nahmatat puls. Jeden ze strážníků okamžitě zahájil nepřímou masáž srdce a druhý o celé události vyrozuměl záchrannou službu.

Oba členové hlídky se v oživování střídali až do příjezdu rychlé záchranné služby. Zdravotníci si muže převzali do své péče a v oživování, za asistence strážníků, pokračovali dál. Šestačtyřicetiletého muže následně převezli do jedné z pražských nemocnic. Podle mluvčí pražské záchranné služby záchranáři muže napojili na přístroj Lucas, který zajišťoval nepřímou masáž srdce po celou dobu transportu do nemocnice. Muž, který hlídku na událost upozornil, k celé věci uvedl pouze to, že byl se svým známým na procházce a ten zničehonic náhle zkolaboval.

To, že strážníci mají v ulicích Prahy své nezastupitelné místo, dokazuje i tento příběh. Slovy chvály je ocenila i jedna žena z Pardubic, která byla svědkem celé události. Řediteli městské policie hned druhý den napsala tato slova: „Byla jsem v šoku, že jediný, kdo v tu chvíli zareagoval, byla jedna žena, ač se na místě nacházelo velké množství lidí. Bohužel ti jen dokázali mluvit a ne konat. Naštěstí se na místě jako blesk z čistého nebe zjevila hlídka strážníků, která začala okamžitě profesionálně jednat a muže se snažila oživit. Zaplať bůh, že se jí to společně se záchranáři podařilo a já věřím, že tento postarší muž si ještě nějaký ten čas na světě pobude. Bylo potěšující vidět, že ani po příjezdu záchranářů se hlídka nesebrala a neodjela. Naopak se stále aktivně podílela na oživování muže.“

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture