Taxikáři protestovali u hlavního nádraží v Praze. Svezli se tam Uberem a řidiče pak nahlásili.

0

Dnes ve tři hodiny odpoledne se sešly asi dvě desítky taxikářů na na rychlo svolaný protest. Tentokrát se nejednalo o protest proti společnosti Uber, ale zaměstnanci taxislužeb protestovali proti praktikám magistrátu. U příjezdů k hlavnímu nádraží totiž byly vztyčeny v minulých dnech značky zakazující vjezd taxíkům. To je podle protestujících naprosto absurdní naschvál od magistrátu hl. města Prahy a žádají primátorku Krnáčovou o vysvětlení. Navíc podle nich značka ani není platná.

Nakonec však přeci jen došlo na potyčku, zůstalo však pouze u nadávek. Taxikáři si totiž objednali Uber, kterým se pak nechali odvést přímo na místo protestu, na parkoviště za hlavní budovu nádraží. Ve chvíli, kdy zaplatili, ostatní taxikáři strážníkům oznámili, že mají podezření ze spáchání přestupku nelegální přepravy. Strážníci taxi týmu, kteří na místě byli přítomni řidiče vyzvali k prokázání totožnosti a k předložení všech dokladů opravňujících k přepravě za úplatu dle platné současné legislativy. Řidič však neměl u sebe ani živnostenské oprávnění, ani žlutou kartu (průkaz řidiče taxislužby). Svědci (cestující – taxikáři) byli vyslechnuti a zadokumentováni.

Taxikáři na šoféra společnosti Uber vulgárně pokřikovali. Fyzickým potyčkám naštěstí policisté a strážníci rychle zabránili. Podle informací agentury AKTU.cz řidič mohl po asi hodině řešení podezření z přestupku odjet a celá věc bude oznámena do správního řízení.

Na celou akci dohlížely asi dvě desítky policistů i strážníků, včetně TAXI týmu pražské městské policie a policistů v civilu, kteří vyhrocené situace dokumentovali.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture