Dva včerejší tragické požáry

0

Brno, Kutnohorsko

Hned dvě oběti si vyžádali dva požáry domů. Jeden z nich byl v Merhautově ulici (viz fotogalerie) druhý pak na Kutnohorsku v obci Soběšín.

V bytovém domě na Merhautově ulici vypukl požár včera večer. Hasiči dostali oheň rychle pod kontrolu. I tak měl požár tragický konec a způsobil škodu 200 000 korun. Vyšetřování okolností požáru bude probíhat až do pátku.

Ještě před příjezdem hasičů se snažil kolemjdoucí muž uhasit požár hasícím přístrojem. Jeho snaha však byla marná. Požár byl již v plném rozsahu. Jednotky byly na místě během pár minut a jedním vodním proudem dostali požár pod kontrolu.

Ze zakouřeného domu dostali brněnští hasiči jednu ženu. Muž, který se snažil o uhašení požáru, se nadýchal kouře. Stejně tak žena v jednom z bytů nad požárem. Hasiči jim poskytli kyslíkovou terapii a předali je do péče záchranářů.

Požár vypukl v bytě v prvním patře a vyžádal si jeden lidský život. Jedná se o vůbec první letošní oběť v souvislosti s požáry v budovách.

Foto: HZS JMK

 

Další tragický požár malého rodinného domu likvidovali hasiči v obci Soběšín na Kutnohorsku. I tady bohužel našli v troskách domu osobu bez známek života. Příčina je v šetření.

 

 

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture