Tři mrtví po střelbě v nizozemském Utrechtu. Pachatel je stále na útěku

0

Nejméně tři mrtví a devět zraněných, z toho tři vážně po střelbě v tramvaji v nizozemském Utrechtu. Policie nevyloučila ani teroristický motiv, střelec je stále na útěku. Stejnojmenná provincie Utrecht zvýšila na nejvyšší stupeň varování před možným teroristickým útokem, zpřísněná bezpečnostní opatření platí na řadě míst v celém Nizozemsku. Město z výšky hlídá několik vrtulníků.

Ke střelbě došlo mezi půl jedenáctou až jedenáctou dopoledne v tramvaji v nizozemském Utrechtu. Na místo střelby dorazila protiteroristická jednotka, v pohotovosti je také armáda. Ve městě je zákaz vycházení, školy jsou uzamčené. V provincii je nejvyšší stupeň varování před možným teroristickým útokem. Minimálně tři lidé podlehli svým zraněním, devět jich je zraněných, z toho tři vážně. Premiér Mark Rutte incident označil za znepokojivý, situaci se věnuje krizový protiteroristický štáb.

Policie v souvislosti se střelbou pátrá po sedmatřicetiletém muži původem z Turecka. Gökmen Tanis, jehož fotografii z tramvaje zveřejnila tamní policie na Twitteru, je stále na útěku a policie po něm pátrá. Zároveň vydala prohlášení, aby se k muži veřejnost nesnažila přiblížit. Nizozemský protiteroristický štáb podle informací veřejnoprávní stanice NOS vychází z toho, že střelba zřejmě byla teroristickým činem. Policisté pátrali po červeném voze značky Renault. Později byl vůz nalezen, avšak bez řidiče.

Policisté obléhají jednu z budov na předměstí v Utrechtu, ve které by se měl hledaný Gökmen Tanis skrývat. Neví se ale, jestli si s sebou nevzal nevzal nějaké rukojmí a policisté vyčkávají a snaží se navázat kontakt.

Policie v souvislosti se střelbou vyzvala také občany, aby neblokovali silnice a uvolnili je pro vozy tamního záchranného systému. Dopravní podnik přerušil tramvajový provoz v celém městě.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture