Třináct jednotek hasičů likvidovalo požár školky a obchodního domu. Škoda je vyčíslena na 15 miliónů

0

Celkem třináct jednotek ze Středočeského kraje a z Prahy likvidovalo rozsáhlý požár školky v Říčanech u Prahy. Škoda je předběžně vyčíslena na 12-15 miliónů korun. Během zásahu byl vyhlášen II. stupeň požárního poplachu.

Před šestou hodinou odpolední vyjíždělo několik profesionálních a dobrovolných jednotek k rozsáhlému požáru střechy školky v sousedství obchodního domu Lihovar a supermarketu Albert. Vzhledem k rozsahu požáru a počtu zasahujících jednotek byl vyhlášen II. stupeň požárního poplachu. Hořet začalo pravděpodobně od fotovoltaických panelů na střeše. Požár zasáhl střechu školky a poté se rozšířil na střechu obchodního domu. Hustý černý kouř byl vidět z dálky.

Majitel na místě odhadl škodu předběžně na 12 až 15 miliónů korun. Během zásahu se zranil elektrickým proudem jeden ze zasahujících hasičů od probíjejících fotovoltaických článků, zasahovali tak i záchranáři. Do sanitky však došel po svých, zranění by nemělo být vážné.

Přesnou příčinu škody bude vyšetřovat hasičský vyšetřovatel, škoda tak může být i vyšší. Během zásahu byla v okolí obchodního domu Lihovar omezena doprava. Hasiči na místo museli kyvadlově dopravovat vodu a ostatní řidiči by jim v tom mohli bránit.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture