U Příbrami přistávalo letadlo s rozbitým podvozkem. Zasahovat muselo desítky hasičů

0

Mimořádná situace dnes zaskočila pilota a další tři lidi v letounu typu Piper Cherokee nad letištěm u obce Dlouhá Lhota u Příbrami. Letadlo během vzletu přišlo o část podvozku a nemohlo tak bezpečně přistát. Podle informací agentury AKTU.cz, jejíž reportéři mluvili s mechanikem z letiště, příčinou mělo být prasknutí čepu na podvozkové noze. Na místo okamžitě vyjelo větší množství hasičů, ti pomocí hasební pěny pokryli přistávací dráhu aby do ní letadlo mohlo nouzově přistát a minimalizovalo se tak riziko následného požáru. Vše dopadlo dobře a nikdo nebyl zraněn, letadlo kroužilo dlouhé minuty nad letištěm aby spálilo palivo, pilot také během této doby hodnotil poškození stroje a přistání si naplánoval. Na místě zasahoval i záchranářský vrtulník LS PČR.

Sobotní odpoledne se na letišti Dlouhá Lhota u Příbrami zvrtlo v mimořádnou situaci. V letounu imatrikulace OK-UKD ve kterém cestovali celkem čtyři lidé, se při odletu poškodil podvozek. Toho si po několika minutách všiml řídící letového provozu, který pilota informoval a v tu chvíli se rozeběhla velká akce. Několik profesionálních a dobrovolných hasičů, policisté a záchranáři vyjeli na letiště aby se připravili na nouzové přistání. Hasiči pokryli přistávací dráhu hasební pěnou, aby se v případě vzniku požáru předešlo větším škodám. Na místo byl povolán i záchranářský vrtulník letecké služby Policie ČR. Ten několik minut následoval letadlo ve vzduchu a vizuálně tak zkontroloval křídlo a podvozek, zda – li nejsou větší škody, kterých si posádka nevšimla.

Pilot se pak po dlouhém připravování vydal na přistávací manévr, který dopadl dobře. Pilot se přiblížil k přistávací dráze a přistál do připravené hasební pěny. Nikdo ze čtyř osob na palubě nebyl zraněn. Jak k závadě přesně došlo zatím není jasné, to ukáže až vyšetřování, letoun pozemní personál letiště za pomoci vypodložení chybějícího kola odtlačil do hangáru přilehlého leteckého servisu.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture