Ujížděl po poli, kde mu auto zapadlo. S parťákem se pak pokusil zdrhnout.

0

Včera kolem čtvrt na 4 v ulici Ve Žlíbku, si hlídka policistů z PMJ všimla vozidla, které chtěla zkontrolovat. Náhle řidič začal policejnímu autu rychle ujíždět.

Hlídka okamžitě zalarmovala všechna ostatní vozidla v okolí přes operační středisko a začala vozidlo pronásledovat. Během chvíle už ujíždějící peugot honilo 7 aut policie. Řidič pronásledovaného vozu rychle odbočil na polní stezku a chvíli jel po poli. V patách mu stále byla policie.

Když už nemohla vozidla přes silné bahno dál, pronásledovaný peugot zastavil a posádka se pokusila o útěk na nedalekou benzínku u dálnice D11. Tady posádku vozidla, dva muže, policisté chytili.

Následným šetřením policisté zjistili, že vozidlo není kradené, ale řidič ujížděl, kvůli zákazu řízení. Protože byl za volantem hlídkou viděn a chycen hrozí mu v tuto chvíli obvinění z trestného činu maření úředního rozhodnutí, kde je sazba až 3 roky ve vězení. Druhý z posádky je řešen za neuposlechnutí policejní výzvy.

Mluvčí policie Tomáš Hulan zásluhu za chycení vozidla a dopadení obou mužů přičítá nejen místní znalosti a šikovnosti policistů nebo počtu hlídek v terénu, které se okamžitě do honičky zapojily, ale také moderním a rychlým autům, kterým je v městském provozu, těžké ujet.

Právě v těchto měsících policisté po celé České republice dostávají nová, rychlejší a vybavenější vozidla. Ujíždějící řidič tak riskuje nejen svůj život a životy ostatních, ale i jeho šance na ujetí se novou technikou výrazně snižují.

 

 

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..