Únos v Praze. Tříletou holčičku 4 muži odvezli do Německa.

0

Dnes okolo 16 hodiny zalarmoval policii rozrušený otec, který šel se svou tříletou dcerou po ulici Ve Struhách v pražské čtvrti Bubeneč. Pravděpodobně se s ní vracel z nedaleké školky v ulici Čínská. Dívenku měli 4 muži sebrat, naložit do auta a vydat se s ní neznámo kam.

Policisté okamžitě po autě vyhlásili pátrání a na výpadovkách z Prahy zavedli mimořádné opatření v podobě kontroly všech vozidel. To způsobilo dočasný dopravní kolaps, obzvlášť s ohledem na páteční odpolední dopravní špičku. Stopy policii vedly po dálnici D8 do Spolkové republiky Německo. Proto o situaci informovali také své německé kolegy a sami před hranicemi svedli dálnici D8 do jednoho pruhu a kontrolovali každé vozidlo směřující za hranice.

Podle informací AKTU.cz by se mělo jednat o důsledek rodinných neshod, kdy matka dítěte nárokující si opatrovnictví, která žije v Berlíně, měla únos vlastní dcery objednat. Následně počkala na hranicích s Německem, kde si od únosců děvčátko převzala. Po 18 hodině policie oznámila, že dívenka je u matky v SRN.

Policie se nyní bude kromě jiného snažit zjistit totožnost čtyř únosců. V této věci bude také úzce spolupracovat se svými německými kolegy.

Opatrovnictví nemají ani sami rodiče dítěte vyřešeno, o vrácení bude rozhodovat až soud v Německu.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture