V Čechách řádí gang vykradačů kamionů. Přes noc „udělali“ 20 kamionů na dálnici D11 a D5

0

Celou noc řádili pro policii zatím neznámí vykradači kamionů na odpočívadlech dálnic D11 a D5. Informaci potvrdil reporterům AKTU.cz mluvčí středočeské policie Jakub Vinčálek.

Na dálnici D11 směrem na Hradec Králové, na tři a půltém kilometru vykradli jeden kamion, dalších sedm pak na dvacátém kilometru.

Na dálnici D5 jeden kamion na čtyř a půltém kilometru a rovných jedenáct kamionů poškodili a pokusili se vykrást na třicátem šestém kilometru.

Modus operandi byl vždy stejný. Nejdříve zloději nařízli plachtu. Když zjistili, že kamion je prázdný nechali ho být. Když viděli, že je v návěsu co ukrást, odstranili plombu, přeřízli lanka a násilím vnikli do návěsu. Vše, co šlo, ukradli. Například i pneumatiky, cokoliv, co jde rychle zpeněžit.

Gang si počínal poměrně sofistikovaně. Stopy za sebou zametal rozlitím neznámé bílé tekutiny. Kvůli otiskům a stopám DNA. Měli i folie, na které si zloději při vykrádání stoupali.

Policie v tuto chvíli zajišťuje důkazy a stopy. Škoda může jít i do desítek milionů. A to nejen na odcizeném zboží, ale například i politém zboží neznámou tekutinou, či poškozených plachtách návěsů. To je pro řidiče kamionu obrovský problém. S rozřízlou plachtou totiž nemůže pokračovat. Nikdo mu auto znova nezaplombuje, pokud si poškozenou plachtu neopraví.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture