V Doubku vypukl velký požár který hasilo 14 jednotek hasičů. Vyhlášen byl také třetí stupeň poplachu

0

Požár vypukl v pondělí před desátou hodinou večerní na zemědělské usedlosti v obci Doubek na Praze východ. Plameny zasáhly dvě budovy, v nichž bylo uskladněno palivové dříví, a díky silnému větru se rychle šířily. Na místo bylo povoláno veliké množství dobrovolných a profesionálních jednotek.

Jelikož na místě nebyl dostatek vody, museli hasiči zřídit tři čerpací stanice v místním rybníce a vodu tak na místo požáru dovážet kyvadlově. Původně ale hasiči vyjížděli k požáru kravína, ale na místě hasiči zjistili, že hoří sklad paliva, dvě budovy o půdorysu zhruba 50 x 50 metrů. Byly zasaženy v plném rozsahu. Hasiči do boje s plameny nasadily 12 C proudů.

Mimo jiné na místo museli vyjet také pracovníci rozvodných závodů, kteří museli vedení vypnout, které se nacházelo přímo nad požárem, aby hasiči mohli bezpečně pokračovat v zásahu. Požár se podařilo lokalizovat krátce po třiadvacáté hodině. Příčinou požáru je pravděpodobně nezodpovědné pálení zbytků palet v těsné blízkosti skladu za silného větru.

 

 

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture