V noci uhořelo ve vepříně na Rokycansku šestnáct set prasat

0

V noci z neděle na pondělí na Rokycansku vypukl požár vepřína. V ohni zahynulo 300 prasnic a 1300 selat. Hasiči vyčíslili škodu na 35 milionů korun.

Těsně před 23. hodinou vyjelo deset hasičských jednotek k požáru vepřína do Kladrub na Rokycansku. V době příjezdu první jednotky už budovu zcela pohltily plameny a hrozilo, že se budou šířit dál. Hasiči se tak kromě samotného hašení zaměřili i na ochranu okolních budov. Požár hasiči dostali pod kontrolu zhruba hodinu po půlnoci. Uhasit se ho doposud nepodařilo, ještě druhý den těsně před polednem z objektu stoupal kouř.

Při požáru zahynulo na tři sta chovných prasnic a třináct set selat. Předběžnou škodu hasiči odhadli na 35 milionů korun. „Uchránili jsme majetek v hodnotě zhruba 70 milionů korun,“ dodal mluvčí hasičů Petr Poncar.

Ráno hasiči na místo dorazili s těžkou technikou, na pomoc jim přijeli i hasiči ze Záchranného útvaru ČR ve Zbiroze.  „Na dnešek povolal velící důstojník na místo dron, aby bylo možné požářiště zdokumentovat a zkontrolovat,“ informoval Poncar. Příčinu požáru přijeli odhalit i vyšetřovatelé Technického ústavu požární ochrany (TUPO) a Generálního ředitelství HZS ČR.

V Rokycanech bude před polednem zasedat krizový štáb, kterého bude přítomna i  veterinární správa.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture