V Praze přibývá případu opilých rodičů malých dětí. U toho posledního případu si pak děti odebral úřad

0

Před třemi dny řešili strážnici MP Praha dva povedené tatínky, kteří místo toho, aby se starali o malé děti tak popíjeli alkohol.

Jeden s účtem na 15 piv odmítl dechové vyšetření, ten druhý nadýchal bezmála tři promile. Případy se zabývají policisté.

V neděli v noci přijali strážníci z Prahy 15 oznámení, že po Hostivařské ulici jde silně opilý muž a za ním jezdí na kolem malé děvče. Operační pracovník prostřednictvím kamerového systému muže i s dítětem nalezl, jak jdou směrem na Hostivařské náměstí. Na místo byla ihned vyslána autohlídka. Muž šel vrávoravou chůzí, v ruce držel láhev s pivem a sprostě pokřikoval na dítě. Děvče bylo navíc v půl třetí ráno lehce oblečeno do kraťasů a tílka. Muž na výzvu k předložení dokladů reagoval agresivně. Začal hlídce nadávat a dokonce se pokusil jednoho ze strážníků udeřit. Strážníci proti němu zakročili, přiložili mu služební pouta a pro podezření ze spáchání trestného činu ho omezili na osobní svobodě. Muži byly naměřeny skoro tři promile. Celou věc si převzala hlídka Policie ČR.

Druhý případ zaznamenali v neděli krátce po poledni strážníci z Prahy 7. Přijali oznámení, že v jednom z barů v Jankovcově ulici je opilý otec s malým chlapcem. Strážníci na místě nalezli muže popíjejícího pivo, u kterého si hrál malý chlapec. Muž měl před sebou na stole navíc účet na 15 zaplacených piv. Hlídka ho vyzvala k prokázání totožnosti a podání vysvětlení. Zjevně opilý muž odmítl i provedení orientační dechové zkoušky. Případ si na místě převzala hlídka Policie ČR. O celé věci byl navíc vyrozuměn i příslušný správní orgán.

Poslední případ se pak odehrál včera večer v Tanvaldské ulici na Praze 8. Druh s družkou mezi sebou měli rozepři, kde došlo ke zranění družky. Jak později uvedla, zranění ruky si způsobila sama. Posádka sanitky, která na místo dorazila, neprodleně kontaktovala policii, protože tady bylo podezření, že oba rodiče jsou opilý.

To se potvrdilo orientační dechovou zkouškou. Žena měla kolem dvou promilí a muž ke třem promilím alkoholu v krvi. Družka navíc musela být odvezena k ošetření a muž nebyl schopen se o děti postarat. Proto na místo dorazil odbor sociálně právní ochrany, který děti odvezl. Děti byly ve věku 4 a 1 roku. Policisté na místě nezjistili žádné protiprávní jednání. Rodiče ale budou mít rozhodně co vysvětlovat na sociální pracovnicím.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture