V pražské SAPĚ se vařily pravděpodobně drogy. Přímo mezi restauracemi. V ohrožení jsou všichni, kteří si dávali jídlo v přilehlých restauracích

0

Od časných ranních hodin probíhá v areálu pražské SAPY zajišťování důkazů v kauze velkovýroby a distribuce drog. Do areálu Sapy nejedříve naběhli speciálisté z Útvaru rychlého nasazení, aby zajistili velmi nebezpečný a toxický prostor. Zadrželi tu podle informací AKTU.cz několik lidí.

Poté přišli na řadu speciálisté z Národní protidrogové centrály a odborná firma, která začala zařízení, na kterém se drogy vyráběly rozebírát a zajišťovat. Místo museli zkontrolovat i hasiči.

Místo bylo podle našich informací vysoce toxické a proto bylo potřeba okruh varny důkladně zajistit a střežit. To obstarala Speciální pořádková jednotka z Ústí nad Labem. Při samotné likvidaci pak museli policisté a technici mít na obličeji respirátory a kombinézy. Podle odborníků jsou takovéto výrobny drog velmi nebezpečné pro své okolí.

Kromě nebezpečných výparů, které vznikají při zahřívání chemických látek, vzniká i spousta odpadu. I ten je vysoce toxický. V Sapě jsou dokonce ohrožený i okolní restaurace. Výpary z výroby totiž zamoří okruh 70 metrů všemi směry i přes zdi a podlahy. Je velká pravděpodobnost, že zařízení bylo schopné fungovat nonstop a drogy se tu vyráběly opravdu ve velkém.

Národní protidrogová centrála zásah prostřednictvím své tiskové mluvčí Barbory Kudláčkové potvrdila. Více informací bude známo až příští týden.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture