V Uhříněvsi zůstal stát kamion na přejezdu. Smetl ho vlak

0

V Uhříněvsi vykolejil vlak poté, co narazil na železničním přejezdu do kamionu. Proč vjel kamion na přejezd, který je opatřený závorami i světelnou signalizací, se neví.

V ulici U Starého mlýna v Uhříněvsi došlo na železničním přejezdu ke střetu osobního vlaku s kamionem. Ve vlaku cestovalo asi 300 osob, které museli hasiči evakuovat. Pomáhali jim vystoupit z vlaku, schody jsou totiž na náspu bez nástupiště příliš vysoko. Mezi cestujícími bylo i několik maminek s kočárky, imobilní osoby a někteří měli těžká zavadla.

Hrozivě vypadající nehoda nebyla co do počtu zraněných nijak vážná. Zraněných osob záchranáři napočítali „pouze“ osm. Mluvčí pražské záchranky sdělila: „Ve vlaku je zraněný vlakvedoucí, pět dospělých a jedno dítě. Osmý zraněný je řidič kamionu.“ Dle našich informací šlo o lehčí zranění. Původně k nehodě mířil i speciální krizový záchranářský vůz Atego a vrtulník.

Při nehodě se poškodilo trakční vedení. Provoz na trati se zastavil a uzavírka bude trvat pravděpodobně až do večerních hodin.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture