Vážně nemocný muž střílel po svých spolupacientech ve Vinohradské nemocnici. Jeden z nich skončil v kritickém stavu

0

Vážně nemocný muž střílel po svých spolu pacientech v pražské vinohradské nemocnici. Dva zranil, z toho jeden byl následně převezen ve velmi vážném stavu. Střelce odzbrojily sestřičky, poté jej zajistili policisté. Na místě zasahovali policisté s dlouhými zbraněmi.

Ke střelbě došlo v pavilonu hematologie ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady kolem jedenácté večer. Přibližně sedmdesátiletý pacient s onkologickým onemocněním postřelil ze své pravděpodobně legálně držené zbraně dva o něco mladší muže, kteří s ním leželi na pokoji. Na místo neprodleně po oznámení vyjelo několik hlídek policie, zejména policisté z Pohotovostní motorizované jednotky a ze Speciální pořádkové jednotky. Budovu poté obsadili a střežili, nikdo „nezvaný“ do nemocnice nesměl. Jednoho z mužů měl střelec trefit do hlavy a záchranáři ho museli resuscitovat. Toho v kritickém stavu převezli do jiné nemocnice, stejně tak jako druhého zraněného, ten by ale neměl být ohrožen na životě.

Muže odzbrojily sestřičky, po svém šíleném činu zřejmě „rezignoval“ a pistoli se muži povedlo pohotově sebrat. Pavilon poté střežili policisté. Muž kvůli své nemoci musel zůstal ve vinohradské nemocnici, celou noc ho hlídala hlídka policie.

Případ si přezvali kriminalisté z 1. oddělení, kteří vyšetřují ty nejzávažnější násilné trestné činy. Motiv mužova jednání je prozatím v šetření. Po několika hodinách nemocnici policisté opustili, zůstala už jen jedna hlídka.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture