Videa: Ledovka zkomplikovala dopravu na celém území ČR. Nejhůře na tom byly Mirošovice u D1

0

Desítky dopravních nehod, dva mrtví, škoda do desítek milionů korun. To je bilance ranních dopravních nehod, které měli společného jemenovatele a a tím je ledovka.

Problémy byli na všech silnicích v okolí Benešovska. Dostat se do jakékoliv vesničky v okolí Mirošovic bylo nemožné. Silnice totiž byly nesjízdné. V Zásmukách na Kolínsku havaroval kamion do zdi. Řidič nezvládl řízení a po ledu sjel až na zeď, kterou zboural.

Okolo 21 km D1 bylo 17 dopravních nehod. Záchranáři ošetřili s lehkými zraněními několik osob. Jedna cestující i přes okamžitou péči záchranářů zemřela.

Druhé smrtelné zranění si vyžádala nehoda kamionu u Šternberku na 40 km D1. Řidič kamionu chtěl opravit prasklou pneumatiku. Při instalaci výstražného trojúhelníku na těleso dálnice, ho smetlo projíždějící auto. Důvodem byla podle policistů opět ledovka. Do nehody pak ještě narazila dodávka.

Téměř na každé větší komunikaci je v současné době kvůli náledí dopravní nehoda.  Další auto na střeše po nárazu ze zadu je aktuálně na D10. Záchranáři tady ošetřili dvě ženy. Jednu ženu museli hasiči dokonce z vraku auta vyprostit. Obě dvě cestující byly předány do Vinohradské nemocnice na traumatologii.

Policie prosí řidiče, aby raději nevyjížděli. Některé komunikace nejsou do teď sjízdné.

 

 

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture