Video: Chovanec výchovného ústavu ohrožoval nožem vychovatele

0

Kolem půl sedmé večer vyráželi policisté do Obořiště na Příbramsku, do zdejšího výchovného ústavu.Jeden z chovanců tady napadl a ohrožoval nožem vychovatele. Podle informací AKTU.cz dokonce demoloval i zařízení ústavu a nábytek v místnosti. Napadení vychovatele a následné ohrožování nožem potvrdila AKTU.cz i mluvčí středočeské policie Markéta Johnová.

Policistům se podařilo utočníka spacifikovat. Na místo dorazila i záchranná služba. Ta podle dostupných informací agresora převezla k hospitalizaci. Na místě v současné době pracují kriminalisté, kteří vyhodnocují zajištěné důkazy a vyslýchají svědky. V tuto chvíli není jasné, zda byl někdo zraněn či nikoliv.

( Výchovný ústav je školské zařízení zabezpečující výkon ústavní a ochranné výchovy. Zřizovatelem Výchovného ústavu je MŠMT ČR. Základním cílem a posláním Výchovného ústavu je, na základě speciálně – pedagogických přístupů a metod, vytvářet optimální podmínky pro náhradní výchovnou péči dítěte, v zájmu jeho zdravého vývoje, řádné výchovy a vzdělávání. Je kladen důraz na úspěšné a aktivní zařazení dítěte do praktického života po ukončení pobytu v zařízení. Kapacita školského zařízení je 40 dětí (chlapců), zpravidla ve věku 15-19 let. Chlapci jsou rozděleni do šesti výchovných skupin. Tři výchovné skupiny se nachází v hlavní budově a dvě na nově zbudovaném „Dvojdomku“. Šestá výchovná skupina je v samostatném domku rodinného typu v areálu VÚ.)

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture