Video: Dětem ve škole hořely bundy, zachránil je školník s hasícím přístrojem. Příčinou požáru mohou být cigarety i úmysl.

0

Krátce po deváté hodině ráno, tedy po začátku vyučování se spustil v základní škole v Kounově na Rakovnicku požární poplach. Děti to nejdříve braly jako legraci, když chodbou začal prostupovat silný kouř, bylo všem jasné, že jde do tuhého.

Učitelé okamžitě začali s evakuací celé školy. Na místo zamířili hasiči. Celkem bylo evakuováno 113 osob. Požár zvládl ještě před příjezdem hasičů zlikvidovat školník práškovým hasícím přístrojem. Hořet začalo v šatně osmáků a deváťáků. Požár se rozšířil od jedné bundy na další oblečení a lavičku. Některé děti dokonce museli domů jen v tričkách, protože neměly co na sebe.

Na místo společně s hasiči dorazil kriminalistický technik a vyšetřovatel od hasičů. Ten podle exkluzivních informací agentury AKTU.cz vyloučil vadu na elektroinstalaci. Ve hře jsou tedy dvě varianty proč začala v šatně bunda hořet.

Jedna z varinat je nedbalost. A to jakýkoliv horký předmět, který mohl při požáru shořet v kapse bundy. Mohlo jít například  o nedopalek cigarety. Shoduji se v tom  i děti, kterým bundy shořely.  Druhá varianta, s kterou hasiči a policisté operují a nasvědčuje tomu i přítomnost policejního technika na místě činu je úmysl. Škoda se terpve bude vyčíslovat. Poškozeno bylo několik bund, bot, oblečení a lavice v šatně. Nikdo se naštěstí nezranil.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture