Video: Dítě spadlo v Monínci z lanovky. Obsluha hrubě podle AKTU.cz porušila předpisy

1

Před půl jednou spadlo asi pětileté dítě ze sedačkové lanovky ve ski areálu v Monínci. Celá nešťástná událost se podle zjištění reportérů zpravodajské agentury AKTU.cz udála tak, že k obsluze lanovky přijela lyžařka, která zde měla oznámit, že z lanovky visí malé dítě.

Záchranář, který je u lanovky v rámci své služby zapřáhl saně za skůtr a vyrazil nahoru na sjezdovku. Zhruba v polovině sjezdovky viděl malé dítě, pravděpodobně chlapce, jak leží pod lanovkou ve sněhu. Okamžitě mu začal poskytovat první pomoc.

Na místo vyrazili i záchranáři Středočeské záchranné služby, kteří si přivolali ke sjezdovce i vrtulník z Plzně. Ten pak  dítě transportoval po zafixování a ošetření do Motolské nemocnice s pozdezřením na vnitřní zranění.

Štáb AKTU.cz, který na místo dorazil zhruba hodinu a půl po události byl velmi překvapen tím, že lanovka byla v provozu a na místě událost nevyšetřuje policie. Proto učinil reportér AKTU.cz dotaz na linku 158, kde se dozvěděl, že policie o této události neví.

Ze zákona má provozovatel lanovky okamžitě upozornit při jakémkoliv zranění na lanovce nejen policii, ale také drážní inspekci. Vyplývá to ze zákona o drahách. Ani v jednom případě dotčené orgány kontaktovány nebyly.

Policie na místo včetně kriminalistického technika dorazila až na popud reportéra AKTU.cz. Sami policisté se velmi divili, že provozovatel celou věc nenahlásil. Zároveň budou mít teď vyšetřovatelé velmi komplikovanou práci, protože tím, že nedošlo k zastavení lanovky, nikdo neví, z jaké sedačky dítě spadlo. Ředitel areálu nebyl podle jeho správce momentálně k dispozici. Sám správce se odmítl na kameru vyjádřit.

 

 

Sdílejte:

1 komentář

  1. Renata Hodačová on

    Byla jsem u nehody. Ne přímo u toho pádu ale zrovna dole u lanovky. Lidé na lanovce křičeli ať lanovku zastavi,volali že tam visí dítě na sedačce. Lanovku ale nikdo nezastavil. Přejelo tak 7,8 sedacek než se lanovka zastavila.Pak pribehla nějaká pani a volala at lanovku zastavi. Ta se zastavila na cca 1,2 minuty a zase se rozjela. Myslela jsem ze se neco stalo a že lanovka nepojede. Vzhledem k tomu že se rozjela jsme nasedli a jeli nahoru. Hned jak se služba u lanovky dozvěděla ze spadlo dítě dolů tak vyjeli skutrem nahoru k diteti. Navic pád nebyl do hlubokeho sněhu. Snih tam byl ale hluboký určitě ne. Dítě jsem videla z lanovky se zdravotniky od lanovky v místě jakéhosi koryta asi potoku nebo tak něco.

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture