VIDEO: Na nepovolený sraz „tuningářů“ si došlápla policie. Ti agresivní najížděli na policisty, ti si to nenechali líbit.

3

Další z řady nelegální srazů příznivců vyladěných a upravených aut se konal jako v minulých měsících v Letňanech na parkovišti a to kolem dvaadvacaté hodiny.  Z počátku docházelo k přestupkům jako jsou překročení rychlosti, jízda v protisměru, jízdy na kapotách vozidel, modré majáky za okny či v maskách aut nebo ohrožovaní agresivní jízdou ostatní řidiče.

Při monitorignu policie v Letňanech došlo také k odcizení poklic z policejního vozu, když hlídku v autě obklopila skupina asi dvou set lidí. Další agresor pak skočil přímo na kapotu policejního vozu.

Po tomto incidentu se někteří „tuningáři“ vydali domů. Většina, přibližně sto aut jelo skrz Prahu na Zličín. Sem skupina dorazila kolem jedenácté v noci.

Tady se opakovalo porušování dopravních předpisů. Během chvíle na parkoviště před supermarketem na Zličíně dorazila Speciální pořádková jednotka, která svými auty zablokovala všechny výjezdy i vjezdy.

Vyzvala všechny na parkovišti ke kontrole při výjezdu. Někteří z „tuningářů“ se proto pokusili o újezd, někteří raději nechali auta zaparkovaná na parkovišti a utekli po svých.  Řidič stříbrného BMW situaci nezvládl a najížděl do zakročujících policistů. Byl na místě se svým spolujezdcem okamžitě zadržen.

Při následných kontrolách se podařilo policistům z SPJ ještě zadržet muže, na kterého byl vydán příkaz k zatčení. Okamžitě byl eskortován na služebnu.

Po téměř tři a půl hodinách byl na Zličíně už klid.

Policie si uvědomuje rizikovost a nebezpečnost jednání podobných skupin a v rámci běžného dohledu se bude zaměřovat na podrobné kontroly tuningových vozů po celé České republice.

Připravujeme další podrobnosti.

Sdílejte:

3 komentáře

  1. Franta Flinta on

    Otřesný, proti našim lidem je 3 prdele prostředkú a vesele se zasahuje, proti migrační špíně se nedělá nic. Kdyby tam místo čechú byli syrský emigranti, tak by to bylo v televizi jako oslava jejich svobody u nás v ČR. A běda aby si někdo stěžoval na hluk, nebo nedej bůh aby si někdo stěžoval, že mu přejeli děti, to by na něj taky přijela speciální pořádková jednotka. No a pokud by emigranti na závěr tuning srazu uspořádali rituální vraždu nevěřících normálně projíždějících řidičú, tak by to v televizi bránili jako deklaraci jejich náboženské svobody, kdokoliv by s tím nesouhlasil, nebo si snad stěžoval, by byl označen za islamofoba a rasistu. To je prostě práce Policie ČR, buzerovat a mlátit – občany ČR.

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture